تناسب اندام و سلامتی
1398/12/24 11:32

جدیدترین توصیه WHO (سازمان بهداشت جهانی)برای پیشگیری از کرونا

دفترنمایندگی فدراسیون جهانی در راستای مسولیت اجتماعی خود و با هدف ارتقای سطح آگاهی اعضا بر خود واجب میداند جدیدترین توصیه WHO(سازمان بهداشت جهانی)برای پیشگیری از کرونا را در اختیار اعضای محترم قرار دهد.

۱- ویروس کرونا از پوست سالم رد نمی شود و تا ده دقیقه روی پوست زنده است پس اگر دستکش ندارید نگران نباشید فقط نباید دست های خود را به بینی و دهان خود بزنید.

 ۲- ویروس کرونا در سطوح پارچه ای تا ۶-۱۲ ساعت 
و فلزی ۱۲- ۲۰ساعت 
و در سطح استیل تا ٣الى٤ روز! زنده است. 

۳- این ویروس تا ۶۰- درجه سانتیگراد زنده ولی در دمای ۳۰ درجه سانتیگراد ضعیف میشود و در دمای ٤٦/٥به بالا کاملا میمیرد
 پس بهتر است شستشوها و نظافت ها را با آب گرم انجام داد. 

۴- کرونا ویروس با آب گرم و مواد شوینده خانگی از بین میرود

٥-لباس های شسته شده را روی شوفاژ ها  و یا در محیط داخل خانه خشک کنید.

۶- با آب گرم حمام کنید.

۷- بهیچوجه آب سرد و غذای سرد نخورید، آب گرم (چای گرم ، قهوه گرم ، و دمنوشهای گرم) بنوشید.

۸- کُلُنى ( جمعیت) اصلی این ویروس در ته حلق  است پس مرتب حلقتان را با آب گرم یا ولرم مرطوب کنید و اگرآب خورده شود مشکلی نیست چون این ویروس در داخل معده زنده نمیماند.

۹- اگر به نوشیدنی گرم دسترسی ندارید آدامس بجوید تا گلویتان مرتب با آب دهانتان مرطوب و شستشو شود.

۱۰-محل زندگی و کارتان تهویه مناسب داشته باشد یعنی گرم خشک حدود ٤٠+

١١- اگر به بیرون از خانه میروید( کارمند، کارگر، مغازه دار و...)هستید، اولا : فاصله ۱/۵متری از دیگران را مراعات کنید و دوم: مهم بعلت اینکه این ویروس سنگین است (حدود۴۰۰-۵۰۰ نانومتر ) و به زمین می افتد پس کفش هایتان منبع مهم آلودگی است بهیچ وجه آنرا داخل خانه نیاورید . 

۱٢- موقع عطسه کردن تا جائیکه امکان دارد از دیگران فاصله بگیرید و محکم با هر چیزی که در دسترس شما هست جلوی دهان و بینی خود را بگیرید و برای چند ثانیه ول نکنید تا تمام ترشحات جذب شود و پراکنده نشود(جز بیماران قلبی که دارای استنت ویا پیوند هستند این دسته از افراد آزاد عطسه کنند ).

۱٣- بعلت درشت بودن این ویروس هر ماسکی می تواند در محیط آلوده محافظت کننده  باشد( پارچه ای ، ویبریلی،  با دستمال کاغذی و... )بشرطی که خشک باشد یعنی باید ماسک ها را مرتبا عوض کرد .

۱٤- لزومی ندارد همه ی لباسهایی که میپوشیم را بشوریم بلکه فقط لباس های رویی با هر بار برگشتن از بیرون شستشوی شود و بقیه لباس های پوشیده شده بصورت نرمال شستشوی گردد.

۱٥-پس از شستشوی دستها وقتی به جای آلوده نمیرویم دستهایمان را با کرم یا وازلین مرطوب کنیم تا به مرور زمان به اگزما دچار نشویم.

 

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :