آشپزی
1397/12/06 11:54

قطاب با مارمالاد زردآلو

مواد لازم:

آرد 300 گرم
تخم مرغ                                                                                    1 عدد
شیر
120 سی سی
شکر
200 گرم
زردآلو   800 گرم
کره   200 گرم
پودر قند   75 گرم
آبلیمو   1 قاشق سوپخوری
ژلاتین   1 ورق
نمک    به مقدار کم 
طرز تهیه:

ابتدا مارمالاد زردآلو را تهیه کنید. زردآلوها را شسته و هسته اش را جدا کنید و آن را با چرخ گوشت چرخ کنید. سپس آن را در قابلمه بریزید و روی آن شکر بپاشید و 3 ساعت آن را کنار بگذارید و بعد آن را روی حرارت ملایم بگذارید تا بجوش آید. ژلاتین را در آب گرم حل کرده و همراه آبلیمو به ظرف اضافه کنید و به جوشاندن ادامه دهید تا کاملا غلیظ شود. بعد آن را از روی حرارت بردارید تا خنک شود.
برای درست کردن خمیر قطاب، آرد را در ظرفی بریزید و پودر قند و نمک را به آن اضافه کنید. سپس شیر را آرام آرام روی آنها بریزید و هم بزنید و خمیر کنید و به صورت گلوله درآورید. خمیر را با وردنه پهن کرده و سپس آن را سه لایه تا بزنید و یک چهارم کره را در وسط آن قرار دهید و دوباره وردنه بزنید و به شکل مستطیل درآورید. سه بار دیگر همین کار را تکرار کنید و هر بار یک چهارم کره را در وسط آن بگذارید. خمیر را به 8 قسمت کرده و هر قسمت را با وردنه باز کرده و به شکل دایره ای به قطر 15 سانتی متر درآورید. در نصف سطح هر کدام مقداری مارمالاد زردآلو قرار دهید.
سپس نصف دیگر را روی آن تا کنید و دور آنها را به هم وصل کنید و دالبر بزنید. سپس زرده تخم مرغ را با قلم مو روی آنها بکشید. بعد در یک سینی فر که قبلا آن را چرب کرده اید بچینید و در حرارت 220 درجه سانتیگراد به مدت 25 دقیقه قرار دهید تا پخته شوند.

 

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :